Cuttwood Likitlerinin Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

1 1 vote
Article Rating

Cuttwood Likitleri Türkiye’de büyük bir kitlesi olan e-sigara likiti markası, ithal premium likit markaları arasında en çok satış hacmine sahip ilk 3 markadan biridir. Dolayısıyla her ülkede olduğu gibi ülkemizde de bazı kalpazanlar Cuttwood’un şişesini ve etiketini taklit ederek internette gezinen likit reçeteleri ile cuttwood likit çeşitlerini üretmekte ve uygun fiyatlarla piyasaya sürmektedir.

İlk defa bu likitleri kullanacak kişiler bu likitlerin klon olduğu anlayamaz. Çoğu zaman daha önce bu likiti kullanan biri bile anlayamayabiliyor. Her klon likit üreticisi farklı reçetelerle yapmak istediği likite en yakın tadı yapmaya çalışıyor. Bazen %70 %80 oranında benzerlikte klon likitler üretebiliyorlar.

Bir likitin klon olup olmadığını anlamak çok kolay değil ama Orijinal Cuttwood likitlerini klon likitlerden ayıran özellikleri sizler için en ince detayına kadar sıraladık.

Cuttwood Firması henüz likit şişelerine Cuttwood Orjinallik Sorgulaması koymadığı için aşağıdaki adımları takip ederek Orjinal Cuttwood ve Clon Cuttwood arasındaki farkı öğrenebilirsiniz.

Cuttwood Likitlerinin Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

  • Etiketin Tasarımı (Ön Yüzü)
cuttwood orijinal likitler

Orijinal Cuttwood likitler yalnızca İngilizce olarak basılmış ve yukarıda sunulan resimlerdeki etiket tasarımlarına sahip etiketlere sahiptir. (Not: Unicorn Milk, Sugar Drizzle ve Mega Melons’un etiket tasarımları, 2016’nın ortasındaki resimde tasvir edilen tasarımlara ve yukarıdaki etiketlerden herhangi bir şekilde farklılık gösteren eski etiket tasarımları veya tasarımlarıyla şu anda satılan şişelere güncellendi. 

  • Etiketin Tasarımı (Yan Görünüm)
Cuttwood orjinal etiketi ve “C” logosu

Cuttwood’un şişe etiketlerinin ön panellerinin tasarımını güncellemenin yanı sıra, yan paneller, solda gösterilen sadece sağlık uyarıları için, bileşen listesini etiketlerin sol panelinden sağ panele taşıyacak şekilde güncellendi. etiket paneli Sağ paneldeki Cuttwood “C” logosu da yaklaşık 45 derecelik bir açıyla saat yönünün tersine döndürüldü. (Sağdaki paneldeki “C” logosu daha önce herhangi bir dönüş olmaksızın dikey olarak yazdırılmıştır.)

  • Kapak Üstü Shrink Kaplaması
orijinal cuttwood likit nasıl anlaşılır
orijinal cuttwood likit nasıl anlaşılır

Orjinal Cuttwood Likit şişesinde, Cuttwood’un “C” logosunun ve “AUTHENTIC CUTTWOOD” kelimelerinin tekrarlanan bir deseni ile basılan, siyah bir shrink kaplamaya sahiptir. 

  • Batch Kodu ve USE BY Tarih

Orijinal Cuttwood likitlerinde etikete lazerle kazınmış bir “BATCH” kodu ve “USE BY” tarihine sahiptir. USE BY tarihi Ay / Yıl formatında yazımıştır. Cuttwood likitleri, USE BY tarihiyle belirtilen ayın sonuna kadar kullanılabilir. (örn. 10/18 USE BY tarihini gösteren Cuttwood likiti, 31 Ekim 2018 tarihine kadar kullanılmasında sakınca yoktur). BATCH kodu ve USE BY tarihleri, Cuttwood’un lazerle işlenmesinin işleminin bir sonucu olarak dokunduğunuzda kabartmayı hissetmelisiniz. En önemlisi ise BATCH kodu ve USE BY tarihleri mürekkeple yazdırılmaz. Lazer ile yazılır.

  • Cuttwood Likit Şişe Boyutları

Orijinal Cuttwood şişeleri  10, 16,5, 30, 60 ve 120 ml’lik şişelerde üretilmektedir.

  • Doğru Yerden Likit Alın.

Orijinal Cuttwood likitlerini satın almanın en iyi yolu sadece ünlü perakende mağazalarından-kişilerden ve güvenilir premium likit sitelerinden satın almaktır.

Sorularınız ve Bilgi Edinme

Bir distribütörün veya perakendecinin orijinal Cuttwood ürünlerini satıp satmadığı (veya Cuttwood ürünlerinin şüpheli sahte olduğunu bildirmek) ile ilgili sorularınızı info@cuttwood.com adresine gönderebilirsiniz.

Klon Likitlerle İlgili Cuttwood’un Açıklaması

Thank you for reaching out to us with this inquiry! We actually haven’t had much of an issue with counterfeit Cuttwood. There does however seem to be a lot of talk about it online. All Cuttwood bottles are safety sealed with a shrink wrap that is printed with Cuttwood’s logo. Our bottles each do have original labels which are very difficult to recreate. The biggest indicator is the fill level of the juice. Counterfeit fill levels are often times not consistent. I hope this answers any questions you have! Have a wonderful day and vape on!

Kısaca, Cuttwood Firması;
Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz! Tüm Cuttwood şişeleri, Cuttwood’un logosu basılı bir shrink kaplama ile güvenlik mühürlüdür. Şişelerimizin her biri yeniden yaratılması çok zor olan orijinal etiketlere sahiptir. En önemli unsur ise likitin doluluk seviyesidir. Klon likitlerde şişe dolum seviyeleri çoğu zaman tutarlı değildir.

Bilinmeyen yerlerden cuttwood likiti alıyorsanız aynı üründen 3 5 tane masaya koyup resim atmasını isteyin. Şişelerdeki likit seviyeleri eğer tutarsız ise %100 klondur çünkü Cuttwood firması likitlerinin hepsi aynı standartta doldurur ne fazla nede eksik. Eğer dolum oranları aynı ise bu seferde yukarıda sıralanmış talimatları izleyin onlarda olumlu ise orijinal bir likitiniz var demektir.

Bu bilgiler, Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerde tüketicilere yöneliktir. AB içindeki ülkeler, AB'nin Tütün Ürünleri Direktifi'ne (TPD) tabidir. TPD'ye uymak için Cuttwood, nikotin ürünlerini yalnızca 10 mL PET şişelerde AB'ye dağıtır. Cuttwood'un 10 ml'lik şişe tasarımı, etiketlemesi ve ambalajı, TPD ve diğer AB yönetmeliklerine uymak için burada sunulandan farklıdır. Bir distribütörün veya perakendecinin AB'de orijinal Cuttwood ürünlerini satıp satmadığına dair herhangi bir soru info@cuttwood.com adresine yönlendirilmelidir.

Türkiye’deki Klon Cuttwood Likit Satıcıları

Araştırma yaparak Türkiye’de Cuttwood likitlerinin klonunu piyasada satan birisi ile whatsapp görüşmemizin görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Durumun ne kadar vahim olduğunu resimdeki ürünlerden ve fiyatlardan anlayabilirsiniz.

Cuttwood Klon(Sahte) Likitler

Yorum olarak sizde sorularınızı bize gönderin, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Orijinal Cuttwood Likit Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Linki İnceleyebilirsiniz.

Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz
Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz

https://premiumlikitsitesi.com/likit/cuttwood-likitleri

1 1 vote
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Deniz Demirci
Deniz Demirci
19 Aralık 2018 18:58

30ML Cuttwood likit aldım 25TL ye orijinal diye, şimdi bu yazıyı okuyunca sahte likit satmışlar bana. Kaç defa sordum orijinal demişti bana satıcı. İnsan sağlığının hiç kıymeti kalmamış bunların gözünde.

Admin
Yönetici
19 Aralık 2018 22:11
Reply to  Deniz Demirci

30ml 25 liraya yerli likit bile alınmaz maliyeti 5-6 lira bunların. 30ml orijinal Cuttwood likitleri şuan ortalama 50 ile 70 lira aralığında satılmaktadır.

Bülent Gök
Bülent Gök
19 Aralık 2018 10:02

Bir siteden cuttwood aldım tadı çok kötüydü, şişesindeki etiket böyle değil yazıcıdan çıkarılmış bir etiketi var gibi. Kapağı ise altın rengi, şimdi bu klon mu ve bunu kullanmaya devam edeyim mi?

Admin
Yönetici
19 Aralık 2018 21:20
Reply to  Bülent Gök

Muhtemelen klon likit. Etiket, kapak ve shrinki yazıda anlatıldığı gibi olmalı. Likiti kullanmamanızı tavsiye ederim.

Erol Soykan
Erol Soykan
15 Şubat 2020 15:44

Ülkemizde orjinal cuttwood satan yok. Orjinalini satan varsa 10 şişe alacam. Premiumlikitsitesi.com’da yoksa diğer sitelerden almam.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x