En İyi Salt Likitler

4.2 10 Oy
Article Rating

Salt Likit markaları arasından en iyileri seçtiğimiz 2021’in en iyi salt likitlerini sizler için listeledik. Tamamı ithal premium salt likitlerden oluşan listemize göz atmanızda fayda var.

2021’in En İyi Salt Likitleri

1. Five Pawns Salt – Puanı 9.7

Five Pawns Salt Likit
Five Pawns Salt Likit

Five Pawns E Liquid firması en iyi likitleri üretiyor, salt likit konusunda da oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. İçerik kalitesiyle ve üretim teknikleriyle Five Pawns Likitleri bir çok kullanıcı tarafından olduça beğeniliyor.

Five Pawns Salt likit çeşitleri orijinal serisindeki reçetelerle aynı likitlerin salt çeşitlerini de üretiyor. Castle Long Salt, Grandmaster Salt, Black Flag Risen Salt, Gambit Salt gibi çok bilinen çeşitlerinin saltları da normal likitleri kadar efsane. 30ml şişelerde 30mg ve 50mg nikotin seçenekleri sunan Five Pawns Salt Likitleri yüksek doyum ve kaliteli likit kullanmak isteyenlerin tercih edeceği bir likit markasıdır. Five Pawns Salt Likitleri, En iyi salt nikotinli likitler sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

2. NKD 100 Salt – Puanı 9.5

NKD 100 Salt - Naked Salt Likit
NKD 100 Salt – Naked Salt Likit

Naked 100 zaten bir çok likit çeşidinde büyük bir üne sahipti. Şimdide NKD 100 Salt olarak pod mod için salt likit üretti ve kullanıcıların beğenisine sundu. Kısa süre içinde birçok salt nikontinli likit üreten markaları geride bırakarak Salt endüstrisinde zirveye oturdu. En iyi salt likit listemizde 2. sırada.

naked 100 salt likit çeşitleri
Naked 100 Salt Likit

NDK Salt likitleri güçlü bir boğaz vurumuna sahiptir. Tütünden tropik meyvelere çeşitli lezzetlerde salt çeşitlerine sahiptir. 25 ve 50 mg’lık nikotin oranlarına sahiptir.

3. Dinner Lady Salt – Puanı 9.4

Dinner Lady Salt Likit
Dinner Lady Salt Likit

Cola Shades, Blackberry Crumble ve dünyaca ünlü Lemon Tart’ı: Dinner Lady en popüler likitlerinden üçünü salt likit haline getirdi. İngiltere’de üretilen Dinner Lady Salt bilinen şişe tasarımıyla her yerde gözünüze çarpar ve mutlaka denemek isteyeceksiniz. Sağlam bir boğaz vurumuna sahip dinner salt likitin 30mg’lığı ile başlamanızı öneriyoruz. 50VG / 50PG oranında ve 30 mg ve 50 mg nic. seçecekleri mevcut. En iyi salt likitler listemizde 3. sırada

4. Elysian SALTS – Puanı 9.3

elysian salt likit
Elysian Salt Likit

ElysianLabs firması 4 senelik likit üretimi tecrübesini kullanarak Salt likit üretimine başladıktan kısa süre içinde bir çok kullanıcının olumlu dönüşlerini alan firma bu sayede geniş kitlelere ulaştı. Ödüllü bir çok e-sigara likiti mevcuttur. Elysian Salts adı altında Salt Likit üretimini yapan firmanın Siren, Skadi, Artemis ve Gambler isimli 4 adet salt çeşidi mevcuttur. Türkiye’de de büyük bir kitlesi olan Elysian Salt Likit 30ml şişelerde 12mg, 24mg ve 48mg’lık nikotin seviyelerinde üretimi yapılmaktadır. Elysian Salt Likitleri en iyi salt likit listemizde 4. sırada.

5. I Love Salts – Puanı 9.2

I Love Salts Likit
I Love Salts Likit

Mad Hatter kısa süre önce tamamen yeni salt likit çeşitlerini piyasaya sürdü. I Love Salts markası adı altında satışa sunulan likitler bir çok vaper tarafından çok fazla övgü aldı. Bunun en büyük sebebi ise geniş salt çeşitliliğinin olması. Tatlı, Tütün, Nane, Sakız, Çilek, Şeker, Goji Berry, Meyve, Tahıl ve Elma gibi içerikleri ile bir çok salt çeşidi bulunuyor. 30 ml şişelerde 25mg ve 50mg’lık çeşitlere sahip. En iyi salt nikotinli likitler sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

6. CRFT SALT – Puanı 9.0

CRFT SALT Likit
CRFT SALT Likit

CRFT satl henüz ülkemizde satışta olmayab Salt Nikotinli Likit markasıdır. Yurtdışında çok sevilen saltlardan biri olan CRFT Salt’ıın Tatlı, mentol, meyve ve tütün dahil bir çok likit çeşidi mevcut. Yurtdışında yaşayan kullanıcılarımız bu markayı temin ederek deneyebilirler. 30ML şişelerde üretilen likit 40mg nic oranında üretiliyor. En iyi salt nikotin likitler listemizde 6. sırada.

7. SaltNic Salt – Puanı 8.8

Vgod SaltNic Salt Likit
Vgod SaltNic Salt Likit

SaltNic Salt çeşitleri az ve özeldir. Ana içerik olarak kavun karışımı, kuru tütün ve sert nane gibi harika aromalar sunmaktatır. Ayrıca iki tütün ve iki meyve karışımı içeren salt çeşidini VGOD ile işbirliği içinde yapmaktadır. 30 ml’lık şişelerde, 25 veya 50 mg salt nicotin çeşitleri mevcuttur. En iyi salt likit markaları listemizde 7. sırada

8. SOLACE Salt – Puanı 8.6

SOLACE Salt Likit
SOLACE Salt Likit

Solace, çok yönlü salt nikotin likit çeşitleri sunuyor. 30 veya 50 mg’lik salt seçenekleri mevcut. Çilek, nane, mango, karamela, şeftali ve diğer cazip lezzetler arasından seçim yapmak için bir düzineden fazla çeşit var. 15 ve 30 ml’lık şişelerde satışa sunuluyor. En iyi salt likitler listemizde 8. sırada.

9. Mr. Salt-E – Puanı 8.2

Mr. Salt-E Salt Likit
Mr. Salt-E Salt Likit

Mr. Salt-E, en büyük salt likit çeşitliliğine sahip markalardan biridir. 25 veya 45 mg ve 30 ml’lık şişelerde satışa sunulur. Ayrıca alt ohm değerleri için birkaç 5 mg nikotinli çeşidir vardır. Meyveden tatlılara, tütünden, genel olarak 30 dan fazla salt çeşidi mevcuttur. En iyi salt likit çeşitleri sıralamamızda 9. sırada.

Salt Likit Nedir?

Son zamanlarda herkes salt likitler ve pod modları konuşuyor. Salt likit nedir konusunu daha önce blogmuzda detaylı olarak paylaştık salt likitler hakkında en geniş inceleme makalesine göz atabilirsiniz.
Salt likit JUUL laboratuvarları tarafından geliştirilen daha az buhar ve daha fazla nic. doyumu sağlamak için üretilen likit çeşididir. JUUL firması ile başlayan Salt Likitler ve pod mod serüvenine diğer tüm likit markalarıda dahil olarak kendi markaları adı altında yada farklı isimlerde salt likitler üretildi. Kısa süre içinde büyük bir kitle yakalayan pod modlar için Salt ihtiyacı arttıkça her gün yeni bir marka farklı bir aroma ile likit yapıyor.
Kullanıcılar için oldukça zor olan kısım ise kaliteli ve orijinal bir salt nikotin likit bulmak yada en iyi salt çeşitlerini denemek. Ülkemizde henüz yeni yeni kendine yer bulan pod mod cihazları ile kullanıcı hangi salt likit daha iyi hangisi kaliteli pek fazla bilmeden çoğu zaman merdiven altı salt likitleri Premium salt likit diye alıp kullanmak zorunda kalıyor.

Salt Likitin Avantajları Nedir?

Salt nikotinli likit ile daha az buharlama ihtiyacı duyarsınız, buda uygun maliyetli hale getirir. Daha az buharlayarak daha kısa sürede doyum sağlar. Normal e-sigarada ortalık buhar altı olurken pod mod kullanırken çok daha az buhar çıkar, bu sayede etraftakilerin sevimsiz bakışlarından ve amcaların “o patlıyor evladım” gibi sözleri duymazsınız.

En iyi salt likitleri listelerken bir çok anket ve deneyimleri esas aldık. Özellikle salt likitler konusunda deneyimli kişilerin görüşlerinizi ve Premium Likit Sitesi çalışanlarının görüşleri doğrultusunda en iyileri seçtik.

Güvenilir ve Orijinal Salt Likit Satın alabilirsiniz.

Salt nikotin nedir?

Salt nikotin, sertliği azaltılmış nikotinin kimyasal bir formülasyonudur ve kullanıcıların buharlarken daha fazla nikotin doygunluğu sağlar. Salt nicotin, nic tuzları, salt nicleri veya nicotine salt terimleri aynı şeyi ifade eder. Bu sofra tuzu (sodyum klorür) değildir. Vücudunuza sodyum alımınızı artırmaz. Kimya terimlerinde, bir asit ve bazdan yapılmış nötr yüklü iyonik bir bileşiktir.
Nikotin Salt, bir kimyasal (genellikle benzoik asit) nikotin (baz) moleküllerini nötralize eder ve kullanımda daha pürüzsüz bir buharlama ile sonuçlanan daha kararlı bir bileşik oluşturur. Bir perakende ürün olarak salt notinli likit ve nikotin tuzu geliştiren ilk firma olan JUUL Labs, formülasyonun ekstraksiyon işlemi sırasında çıkarılmadan önce yaprak tütünde nikotin gibi olduğunu söylüyor.

Salt Nikotin vs. Freebase Nikotin?

Standart bir freebase nikotinden geçiş yapanlar farkı hemen hissedecektir. Salt Likitler, freebase nikotin gibi sert değildir daha yumuşak bir içim sunar.

freebse nikotinli likit ve salt nikotinli likit farkı
freebse nikotinli likit ve salt nikotinli likit farkı

İki nikotin formülasyonu arasındaki bir başka fark, salt nikotinin daha düşük sıcaklıklarda iyi buharlaştığı görülmektedir. Bu, daha az güce sahip pod mod gibi küçük e-sigara cihazlar için idealdir .
Birçok kullanıcı nikotin tuzlarının, sigara içmeye benzer, normal likitlerden daha fazla bir doyum verdiğini bildirmektedir.
2014 yılında, JUUL’un ilk salt likit ürünü ile pazara girmesinden önce, Dr. Konstantinos Farsalinos , çeşitli e-sigaraların nikotin uygulamasının etkinliğini inceledi ve EC modlarda; sıvılarında nikotin seviyelerinin 50’ye yakın olması gerektiğini belirledi. Sigara içmekten nikotin verilmesini tahmin etmek için mg/mg. Fakat standart nikotinin sertliği nedeniyle, bu seviyelerde kullanımı keyifli bir ürün yapmak zor olurdu; salt nikotinler bunu mümkün kıldı. Farsalinos ayrıca, yüksek bir nikotin konsantrasyonunun, sıvı kaybını da azaltacağını ve bunun da e-sigara kaynaklı bilinmeyen riskleri azaltacağını kaydetti.

Salt likitler bağımlılık yapar mı?

Nic. oranı doğal olarak salt likitlerde daha yüksek olduğu için, bu meşru bir soru olacaktır. Sigaranın bağımlılık yapmasının en önemli neden de, beyine nikotinin hzılı vermesidir. Salt nikotinli likitlerin normal freebase likitlerden beyne uyarı verip vermedini ile ilgili sorular vardır – ancak bu konu henüz araştırılmamıştır.
Bir nörobilimci ve farmakolog olan Nikotin uzmanı Jacques Le Houezec, freebase nikotin ve salt nikotin arasındaki tek farkın, azaltılmış sertlik nedeniyle her bir pufta daha fazla nikotin tüketebileceği olduğunu düşünüyor. Daha fazla nikotin tüketme olasılığı, bağımlılık potansiyelini artırabileceği, tüketilen miktardan kaynaklanmaktadır.

Salt likitler güvenli midir?

Salt likit ve standart e-likit arasındaki tek fark, benzoik asidin dahil edilmesi olduğundan, salt nikotin, muhtemelen, freebase nikotinden daha az veya daha fazla güvenlidir diyemeyiz. Dünya Sağlık Örgütü’nün Uluslararası Kimyasal Güvenliği Programı, günde bir kilogram vücut ağırlığı başına 5 mg’dan fazla tüketmemeyi tavsiye eder; bu, 100 kiloluk bir kişi için yaklaşık 300 mg’a eşit olacaktır – muhtemelen 1 ml salt nikotin düşünüldüğüde, zararı biraz imkansız gibidir. Likit sadece birkaç miligram benzoik asit içerir .

Hangi nikotin oranı ile başlamalıyım 20mg 30mg 50mg?

Çoğu salt likiti 25-50 mg oranlarında satılır. Eğer yeniyseniz veya geçiş yapan biriyseniz, ilk önce 20-30 mg ile başlamanızı öneririz.
Daha fazla buhar daha az nikotin tercih etmek istersenizde, Mr. Salt-E ve One Hit Wonder(OHW) Salt gibi bazı üreticiler 3-6mg / ml gibi düşük seviyelerde salt likitleri mevcuttur.

  • 3-8 mg – Düşük konsantrasyonlarına bağlı olarak düşük ohm tankları için uygundur. Salt nikotinli likitler daha temiz bir tat sağlar ve serbest baz nikotinden daha az fark edilir.
  • 20-35 mg – Orta seviye diye niteleyebileceğimiz bir orandır. Avrupa Birliği ülkelerine 20mg üzeri salt likit satışına izin vermez. Bu yüzden Avrupa merkezli salt nokotin likit üreticilerinin en fazla 20mg lik ürünlerini satın alabilirsiniz.
  • 50+ mg – Maksimum dozda nikotine ihtiyaç duyan sigara içenler için önerilir. Sigara içmeyen veya düşük nikotin arayanlar için önerilmez. Sadece düşük ohm ve güçlü pod cihazları için uygundur.

Salt Likit sipariş vermek için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz.

Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz
Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz

https://premiumlikitsitesi.com/salt-likitler

4.2 10 Oy
Article Rating
Değerlendirme
product image
Kullanıcı Değerlendirmesi
1star1star1star1star1star
Kullanıcı oyu
5 based on 71 votes
Marka
2021'in En İyi Salt Likit Markaları
Ürün adı
Salt Likit
Fiyatı
TRY 95
Stok Durumu
Available in Store Only
Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gökhan Mutlu
Gökhan Mutlu
2 Şubat 2019 17:01

Çok güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık.

Duru Kayıkçı
Duru Kayıkçı
1 Şubat 2019 15:45

NKD Salt, Dinner Lady Salt veya Elysian Salt likitleri nereden bulabilirim acaba?

Admin
Yönetici
1 Şubat 2019 16:22

Merhaba, şuan TR de Naked ve Dinner Lady Salt çeşitleri satan bir site yok bildiğim kadarıyla.
Elysian Salt likitleri için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz.
Salt Likit

Ali Kahraman
Ali Kahraman
12 Şubat 2019 16:25

Çok güzel bilgiler paylaşan bir blog sitesi, bu değerli yazınız içinde çok teşekkür ediyorum.

Muhammed Ali Arıkan
Muhammed Ali Arıkan
15 Şubat 2019 21:39

Salt likiler hakkında çok faydalı bir yazı olmuş.

Emrah Çıra
Emrah Çıra
25 Şubat 2019 12:43

Salt likit önerisi arıyordum bende teşekkür ederim.

Yavuz Erik
Yavuz Erik
22 Şubat 2019 12:10

Başarılı bir sıralama yapmışsınız gerçekten tebirk ederim.

Müjdat Can
Müjdat Can
6 Mart 2019 16:22

Bu güzel çalışma için çok teşekkür ediyorum. Daha önceden ismi cismi duyulmamış salt likitleri kullandım inanın hiç zevk almıyordum. Açıklamadaki siteden sipariş verdiğim Elysian ve İ LOVE SALT likitleri ise beni benden aldı, Sonsuz minnetlerimi sunuyorum, bu likitleri de almamış olsaydım muhtemelen podu bırakıp tekrar sigaraya dönecektim. Bu güzel listeyi hazırlayan arkadaşları da tebrik ediyorum.

8
0
Bu konuya yazılmış yorumlar.x
()
x