Pod Mod Likit Önerisi

5 2 Oy
Article Rating

Pod mod likit önerisi ve salt likit tavsiyelerini bulacağınız bu yazıda ülkemizde yaygın olarak kullanılan pod modlar ile denediğimiz likit testleri sonucunda hangi pod mod ile hangi likitleri tercih edeceğinize karar vermeniz kolaylaşacaktır.

“Hangi likiti kullanmalıyım, likit tavsiyesi istiyorum, salt likit önerin, düşük nikotinli likit önerin, cihazıma hangi likit uygun” gibi sorularla her gün karşılaşıyoruz.

Sorunun cevabına gelmeden önce birkaç detaydan bahsetmemiz gerekiyor. Pod mod cihazlar için kullanılacak likit, Salt Nikotinli likitlerdir. Salt nikotinli likitler genelde 20mg ile 50mg aralığında ve 50/50 VG/PG oranlarında üretilir. Daha düşük mg nikotine sahip salt likitlerde mevcuttur ama çok az firma tarafından üretilmektedir ve ülkemizde neredeyse düşük mg salt likit temin etmek olanaksızdır.

Pod Mod kullanan kullanıcıların bir kısmı ise düşük mg nikotine sahip likitler kullanmak istemektedir. Salt likitlerin neredeyse hepsi 20MG üzeriden olduğu için pod mod cihazlarda kullanıma uygun Five Pawns, Good Life Vapor ve E Liquid France gibi markaların %50VG %50PG oranındaki 0,3(3mg), 0,6(6MG) 0,9(9MG) ve 1,2(12MG) likitleri pod kullanıcıların imdadına yetişti.

Sigara içimlik (MLT) e-sigara kullanan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği likit markalarının başında gelen bu markaların likitleri pod mod cihazlar içinde uygun. Salt likitlerin normal likitlerden farkı yüksek nikotini kullanmaya imkan vermesi ve 50/50 VG/PG oranına sahip olması. Five Pawns likit çeşitlerinin çoğu 50/50 oranında olduğundan pod mod cihazlarda kullanımı uygun. Ayrıca 3mg, 6mg, 12mg gibi düşük nikotin değerleri kullanmak isteyenlere hitap ediyor.

Kısaca pod pod için düşük nikotinli likit kullanmak istiyorsanız Five Pawns likitleri gibi 3-5 markanın daha likitlerini içeriği uygun olduğu için kullanabilirsiniz. Yüksek nikotinli kullanacaksanız salt likit konusunda kendini kanıtlamış birçok Premium Salt Likit markasından içeriği size hitap eden likitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Hangi pod cihazda hangi likitin daha iyi performans verdiğini sizler için test ettik ve sonuçlarını aşağıda sizlerle paylaştık

Smok Nord Pod Likit Önerisi

smok nord pod salt likit önerisi tavsiyesi
smok nord pod salt likit önerisi tavsiyesi

Smok firması Nord Pod ile hem DL(Ağızdan Ciğere – Nargile içim) hemde MTL (Önce Ağza Sonra Ciğere – Sigara içim) içim imkanı sunmaktadır. Smok Nord Pod 0,6 ohm coili ile herhangi bir markanın 3mg, 6mg, likitlerini kullanabilirsiniz. Bu likitler 50/50 VG/PG veya 80/20 VG/PG ye sahip likitler olabilir bu konuda bir sınırlama yok.

Smok Nord Pod 1,4 ohm coili ile Salt Likitleri veya 50/50 vg/pg oranına sahip normal likitleri tercih etmenizde bir sorun yoktur, Five pawns Likitleri gibi. Nord Pod ile en güzel içim zevki sunan Salt likitler sırasıyla Halo Salt, Five Pawns Salt, Ripe Vape Salt, Yogi Salt, Cuttwood Salt, Vgod Salt ve Saltica Salt çeşitlerini önerebiliriz.
Ayrıca 1.4 ohm ile daha düşük nikotinli likitleri kullanmak isterseniz Five Pawns likitlerinin 0,3mg(3mg), 0,6mg(6mg) yada 1,2MG(12mg) nikotinli ve aroması size uygun bir likitini kullanabilirsiniz.

Aspire ZQ Vi Pod Likit Önerisi

aspire zq vi pod salt likit önerisi tavsiyesi
aspire zq vi pod salt likit önerisi tavsiyesi

Aspire ZQ Vi pod için hem salt likit hemde normal likitler kullanabilirsiniz. Salt likitler bilindiği üzere 50/50 VG/PG oranına sahip genelde 20mg ile 50mg aralığında üretilen likitlerdir. Normal likitler ise 40/60 ile 100/0 vg/pg oranında 0mg ile 18MG aralığında üretilen likitlerdir. ZQ Vi pod likit önerileri isteyenlerden en çok aldığımız soru “normal likit kullanabilir miyiz?” Cevabımız ise evet. Spiral hava akışına sahip kartuşa sahip olması ile 70/30 vg/pg li likitleri rahatlıkla kullanmaya imkan tanıyor. ZQ Vi için denediğimiz düşük nikotinli likitler içinde önereceğimiz likit çeşitleri beğeni sırayla şu şekildedir. Yogi Likitleri, Dinner Lady likitleri, Five Pawns Likitleri, Ripe Vapes ve Kilo likitleridir.

Salt likit kullanmak isteyenler içinde bizden en iyi puanı alan likitler sırasıyla Five Pawns Salt, Yogi Salt ve Cuttwood Salt likitleri olmuştur.

Bo One ve Bo Plus Likit Önerisi

bo plus pod salt likit önerisi tavsiyesi
bo plus pod salt likit önerisi tavsiyesi

Bo Vaping firmasının Bo Plus ve Bo One pod modları üst seviye pod mod cihazlardır. Bir Bo Plus kullanıcı iseniz üst seviye likitleri kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Üst segment bir pod mod için, üst segment olan Five Pawns Salt likitleri ile gerçekten harika bir içim zevki yaşatacaktır. Five Pawns likitlerin kalitesini bilen her pod kullanıcısının sorduğu ilk likittir daima. Five Pawns markasının salt likitlerini henüz ülkemizde denememiş bir çok kullanıcı merakla bu likitleri beklediklerini biliyoruz. Yakın zaman içinde TR’de satışta olan Five Pawns Salt likitleri Bo Plus ile harika uyumlu ve gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
Düşük nikotinli likitler kullanmak isteyenlerde aynı şekilde Five Pawns’ın Salt olmayan çeşitlerini Bo ve Bo Plus pod modlarında kullanabilir.
Bo ve Bo Plus podlarda kullanılacak üst segment premium salt likitlerden diğerleri ise, Ripe Vapes Saltları, Vgod Salt ve Yogi Salt Likit çeşitleri Bo kartuşunuza mükemmel uyum sağlayacak ve çok başarılı içim zevki sunacaktır.

JustFog Minifit Likit Önerisi

justfog minifit pod salt likit önerisi tavsiyesi
justfog minifit pod salt likit önerisi tavsiyesi

Minifit Pod Mod bugün ülkemizde en çok satan pod mod olduğunu muhtemelen biliyorsunuz. Neredeyse her 5 pod kullanıcısından 1’i Minifit pod kullanıyor. Dolayısıyla en çok kullanılan pod içinde çok fazla likit önerisi isteyenlerle karşılaşıyoruz.

Minifit pod likit önerisi isteyenlere önerilerimiz standarttır. Böyle uygun fiyatlı bir pod mod için uygun fiyatlı salt likitleri kullanmanız oldukça yeterli olacaktır. Pala Salt likitleri Tr üretimi ve üst kalite bir çok likit ile aynı klasmanda yer alıyor. İçim zevki, doyum ve aroma performansı olarak bir çok kitleye hitap etmesi likiti bir çok Premium likit markası ile yarışır konuma getiriyor. Pala Salt likitlerinin 4 çeşidi üretimde olmasına karşın her biri neredeyse her kitleye her damak tadına hitap etmekte.

Minifit likit tavsiyesi seçenekleri sadece Pala Salt Likitlerle sınırlı değil elbet. İthal premium salt markalardan Yogi Salt likitleri, Saltica Salt likitleri, Ripe Vapes salt likitleri, Vgod Saltnic ve Vgod Pod Salt likitleri ile harika içim zevki yaşatacaktır. Minifit pod mod için düşük nikotinli likit kullanacaklara tavsiyemiz ise Five Pawns E-Likit çeşitleridir. Five Pawns Castle Long, Five Pawns Black Flag, Five Pawns Gambit likitlerinin 3mg, 6mg ve 12mg çeşitleri ile de harika içimler sunmaktadır.

Justfog C601 Likit Önerisi

justfog c601 pod salt likit önerisi tavsiyesi
justfog c601 pod salt likit önerisi tavsiyesi

Justfog firmasının C601 pod modu minifit podun biraz daha geliştirilmiş versiyonudur. Sıkılık biraz daha artırıldı ve kartuş kullanım ömrü uzatıldı. 1,6 ohm kartuşa sahip C601 pod mod likit önerisi olarak, Saltica Salt Likit çeşitleri, Pala Salt Likit çeşitleri, Yogi Salt Likit ve Cuttwood Salt likit çeşitleri oldukça başarılı içim zevki sunmaktadır. Düşük mg nikotine sahip likit kullanmak istersenizde Five Pawns likitleri en uygun likitlerdir.

Juul Pod Mod Likit Önerisi

juul pod salt likit önerisi tavsiyesi
juul pod salt likit önerisi tavsiyesi

En çok soru muhtemelen Juul pod mod cihazlar için geldiğini sizde tahmin edebilirsiniz. Juul kartuşları 0,7 ML kapasiteye sahip ve Juul firmasının üretimi dolu halde satılan kartuşların ömrü ise 200 puf ile ortalama 3 gündür. Dolu kartuşların maliyeti oldukça fazla olduğundan Juul kullanıcılarından sürekli olarak ”Juul doldurulabilir kartuş aldım hangi likiti kullanmalıyım, yada her likit kullanılabilir mi?” gibi sorulara neredeyse her gün karşılaşmaktayız. Juul için sadece salt likitler ve 50/50 VG/PG oranına sahip normal likitleri kullanabilirsiniz. Juul Pod Mod kullanan kullanıcıların çoğu genelde tütün aromalı veya çerez aromalı likitleri tercih ederler. Juul likit önerisi olarak denediğimiz likitler içinde sırasıyla Ripe Vapes Salt VCT ve VCT Bold, Five Pawns Black Flag Salt, Halo Tribeca Salt, Saltica Virginia Tobacco ve American Tobacco, Naked American Patriot Salt bizden en çok puanı alanlar oldu. Juul Pod için düşük nikotinli likit kullanmak isteyenlere ise önerimiz Five Paws Castle Long, Black flag, Gambit 3mg, 6mg ve 12mg nikotinli çeşitleridir.

Smok Rolo Badge Likit Önerisi

smok rolo badge pod salt likit önerisi tavsiyesi
smok rolo badge pod salt likit önerisi tavsiyesi

Smok firmasının pod mod sınıfındaki üretimi Smok Rolo Badge pod mod için likit önerisi isteyen müşterilerimize 1,2 ohm kartuşuna en uygun salt likit hiç şüphesiz denediklerimiz içinde bizden en yüksek puanı alan Five Pawns salt likitleri. 2. Sırada Sweet Salt VPR markasının salt çeşitleri oldukça yüksek seviyede içim zevki yaşattı. Halo Salt, Ripe Vapes Salt ve Yogi Salt Likit denemelerinde de oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. İçeriği damak tadınıza uygun bu saydığımız markaların likitlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Düşük nikotine sahip likitler kullanmak isterseniz C601 için en uygunu Five Pawns markasının size hitap eden bir likitini tercih edebilirsiniz.

Vaporesso Renova Zero Pod Likit Önerisi

vaporesso renova zero pod salt likit önerisi tavsiyesi

Çok satan cihazlardan biri olan Renova Zero pod mod için oldukça fazla likit önerisi soruluyor. 1,0 ohm direncine sahip vaporesso zero pod kartuşu için denediğimiz likitler içinde bizden en iyi puanı alanlar Vgod Pod Salt liktleri, Yogi Salt, Five Pawns Salt ve düşük nikotinli normal Five Pawns likit serileri oldu. Özellikle Vgod Cubano Salt içimi oldukça başarılı bulduğumuzu söyleyebilirim. Five Pawns Castle Long Salt ve Gambit Salt likitleri de oldukça başarılı içim zevki yaşattığını söyleyebilirim. 3mg 6mg gibi düşük nikotin seviyelerine sahip likitlerle kullanmak isteyenler içinde Five Pawns Castle Long ve Castle Long Reserve ile hem doğru orantıda bir boğaz vurumu hemde aromayı üst seviyede alabileceğinizi düşünüyoruz.

Veiik Airo Likit Önerisi

veiik airo pod salt likit önerisi tavsiyesi
veiik airo pod salt likit önerisi tavsiyesi

Veiik Airo son zamanlarda oldukça satan bir pod mod olmasına karşın içim sıkılığı, likit seçmesi gibi konularda bir çok kullanıcıyı ikiye ayırmış durumda. Biz bu tartışmalara hiç müdahil olmadan bu cihazda en iyi performansı veren likitlere geçelim. Veeik için bizim deneyimlerimize göre tütün aromalı likit sevenleri üzen bir cihaz olmasına karşın meyve aromalı cihazlarda oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz. 1,2 ohm direncine sahip kartuşu ile salt likit denemelerimizde en yüksek puan alan likit markası Five Pawns Salt ve Vgod Pod Salt likiteleri oldu. Meyveli sevenler için Five Pawns Gambit Salt, Vgod Salt Blue Berry , Mango Salt, ve Tropicak Mango ile içimleri oldukça başarılı. Ayrıca Vgod Minght Mint Salt ile nane aromalı salt likit kullanmak isteyenleri de tatmin edeceğini düşünüyoruz. Solace Salt ve Okami Salt markalarının likitleride Airo pod modda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Daha düşük nikotinli likitler kullanacaksanız Five Pawns likitlerinden içeriği size hitap edenlerden tercih edebilirsiniz.

GeekVape Flint Likit Önerisi

geek vape flint mtl kit pod salt likit önerisi tavsiyesi
geek vape flint mtl kit pod salt likit önerisi tavsiyesi

Flint her ne kadar pod mod sınıfında olmayan bir ürün olsada salt likit ve normal likitleri kullanmaya imkan tanıması GeekVape Flint’i de bu listeye almamızda etken oldu. Flit normal olarak MTL kit olarak üretilsede 1.6 ohm ve 1.2 ohm coilleri ile hem mtl kit hemde pod mod gibi salt likit kullanmaya imkan tanıyan e-sigaralardan biridir. 1,2 ohm coili ile 50/50 oranında 3mg, 6mg, 12mg likitleri deneyebilirsiniz. Five Pawns, Good Life Vapor ve Relax likit çeşitlerinden damak tadınıza uygun çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Üzerinde gelen 1,6 ohm’luk coili ise dilerseniz normal e-sigara likitlerini yada salt likitleri kullanabilirsiniz. Denediğimiz salt likitlerden en iyi içim zevkini Barista Brew markasının Mocha Breeze likiti sağladı. Kahve aromalı likit sevenlerin tercih edeceği bir cihaz. Pastane aromalarına sahip her salt likiti veya Five Pawns gibi 50/50 VG/PG ye sahip likitleri severek kullanabilirsiniz.

Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz
Premium Likit Sitesi Güvencesi İle Orijinal ve Uygun Fiyatlara Elektronik Sigara Likiti Satın Alabilirsiniz

5 2 Oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
selen tahiroglu
selen tahiroglu
12 Eylül 2019 20:17

öncelikle bu yazı için size teşekür ediyorum vaporesso zero kullanıcısıyım aldığım likitlerin hiç biri iyi liktler değildi kartuşu 1 hafta da değiştirmezsem içemeyecek kadar kötü oluyordu. Zaten öksüre öksüre kullanıyordum 1 hafta geçtimi hiç kullanılamayacak kadar kötü öksürtüyordu markası DR.Salt Premium diye bir likit. Düşük nikotin kullandığım için five pawns castle long reserve 3mg aldım şimdi öksürük yok, pürüssüz yumuşak bir içimi var.

Ömer Özçelik
Ömer Özçelik
10 Eylül 2019 19:52

Minifit esigaramda saltica salt likit kullanıyorum tütünlü virginia tobacco tavsiye ederim.

Sinan karkamiş
Sinan karkamiş
23 Ekim 2019 17:06

smok nord pod mod aldım yanında bir likit geldi ismi kanzi premium e liquid. bu kadar berbat birşeyi nasıl kullanırım dedim gerçekten çok kötü bir likitti. 2 nefes çekemiyordum tadı küflenmiş elma gibi birşey. araştıra araştıra en son buradaki yazıya denk geldim. avsiye edilen five pawns markasının 3mg olanı aldım şimdilik çok memnunum 3mg biraz hafif geldi bir dahaki sefere 6mg nikotinli olandan alacam çok teşekkür ediyorum sayenizde cihazı çöpe atmaktan kurduldum. Sigarayı da yarı yarıya düşürdüm zamanla komple bırakacağımı düşünüyorum.

3
0
Bu konuya yazılmış yorumlar.x
()
x